گروه آوان

سید میلاد و مهرزاد عسکری به ترتیب متولد سال های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۶ در شهر ساری می‌باشند.
آنها فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۰ با نوازندگی پیانو و تمبک آغاز نمودند و پس از مدتی به آهنگسازی پاپ پرداخته و آثاری را تولید نمودند. در سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ چند تک آهنگ پاپ تولید و با صدای خودشان منتشر نمودند.
مادر این دو هنرمند، یکی از مهمترین مشوق های ایشان می باشد.
در دی ماه ۱۳۹۶ ادامه فعالیت موسیقیایی خود را با نام هنری «آوان« به معنی شادابی و طراوت در سبک موسیقی تلفیقی سنتی پیش یرده و با اجرای غزلی از مولانا در قطعه ایی بنام گنجور به آن رسمیت بخشیدند. آوان در همین مدت چهار قطعه دیگر بنام های آب و آتش، لولی، شوکران و سلام علیک را ساخته و منتشر نمودند که این تک آهنگها مورد استقبال علاقه مندان موسیقی آنها قرار گرفت.
سید مهرزاد عسکری در کنار فعالیت های هنری خود از قبیل آهنگسازی، نوازندگی و گویندگی و خوانندگی، در ورزش کشتی حرفه ایی دارای تجربه چندین ساله و از اینرو در مسابقات متعددی شرکت داشته است. سید میلاد نیز علاوه بر اجرای خوانندگی و همکاری در ساخت ملودی ها، به فعالیت های تجاری مشغول می باشد.
موسیقی آوان برگرفته از تلفیق موسیقی سنتی ایرانی و فولک می باشد که با موسیقی مدرن با حفظ حس و مرتبه موسیقی اصیل سنتی ایرانی تلفیق شده است و از غزل های زیبای شاعران خوش ذوق همچون محمد علی بهمنی، فروغی بسطامی و… بهره برده است.
گروه آوان ساخت و تولید اثر موسیقی با کیفیت و انتقال کلام معنادار را از اولیت های خود می داند.
آخرین آثار هنری گروه آوان (تک آهنگ ها) و (موزیک ویديوها)‌ را از همین صفحه گوش کنید و ببینید…


www.instagram.com/avanband
www.telegram.me/avanbandmusic