گروه بمرانی

بمراني در سال ۲۰۰۸ توسط “بهزاد عمراني” (خواننده سريال و گيتار ريتم) تشکيل شد. او از عنوان “بمرانی” به عنوان نام صحنه خود استفاده کرد و بعد از اجرای برخی از اجراهای انفرادی و انتشار آلبوم “آسمان زرد و خورشید آبی” در سال ۲۰۱۰، به همراه “مانی موزاکا” (هارمونی و ترومپت) و “جهانیار قربانی” (گیتار الکتریک) به تشکیل رسمی گروه بمرانی پرداختند.
در طول این سالها، بمرانی با سه عضو گروه، چندین نمایشگاه تجربی در کافه ها داشتند و بعد از آن آرش عمرانی (کیبورد)، کیارش عمرانی (گیتار باس) و آبتین یغمائیان (درام) به گروه پیوستند.
آهنگ هایی که تا سال ۱۳۸۹ ساخته و اجرا می شدند در آلبوم غیر رسمی “جوراب های لخت” منتشر شد. آنها در پروژه های مختلف خیریه مانند “محک” شرکت کردند. آنها چندین همکاری خلاقانه با کارگردانان تئاتر معتبر ایرانی داشتند و قطعات موسیقی موفق تئاتری را میساختند. آنها به عنوان گروه فعال در ساخت موسیقی تئاتر در سال ۲۰۱۱ توسط روابط عمومی تئاتر شهر، شناخته شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
سپس در ۳ ژوئن ۲۰۱۵ در “خانه زینت الملوک قوامی” یک رویداد به یاد ماندنی در شیراز انجام شد.
آنها در تابستان ۲۰۱۵ به مدت ۸ شب در کنسرت آزادی شرکت کردند. همچنین کنسرت هایی در شهرهای اصفهان و رشت به راه انداختند و توجه زیادی را به خود جلب کردند. تور “مخرح مشترک” با اجرای موفقیت آمیز در شیراز و اصفهان به پایان رسید.
گذشتن و رفتن پیوسته” در ژانویه ۲۰۱۷ منتشر شد. این آلبوم توجه زیادی را به همراه داشت و به همین ترتیب کنسرت های موفق در همان سال به اجرا رساندند.
انتشار آلبوم‌های موسیقی در سبک‌های مختلف بلوز و راک در سال‌های بعدی و شرکت در برنامه‌های تلویزیونی و خصوصاً همکاری با خندوانه نام این گروه را بر سر زبان‌ها انداخت تا جاییکه هم‌اکنون بمرانی یکی از محبوب‌ترین گروه‌های موسیقی غیرمتعارف در داخل ایران به شمار می‌رود.

 

www.bomrani.com
www.instagram.com/bomranimusic
www.telegram.me/bomranimusic