حامد هاکان

حامد هاکان متولد ۱۷ مرداد ۱۳۶۲ در شهر ری در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد و از دوران کودکی به خواندن علاقه زیادی داشته و از شش سالگی خواندن را با اشعار مذهبی شروع کرد. او موسیقی پاپ را از سن ۱۶ سالگی آغاز نمود و آشنایی اش با کامپیوتر به دلیل رشته تحصیلی اش باعث پیشرفت او در ساخت و تنظیم آثارش شد.
در ادامه مسیر هنری اش با هنرمندان و خوانندگان بسیاری همکاری داشت. حامد هاکان موسیقی ترکی استانبولی را بسیار دوست داشت و در تنظیم قطعاتش از آن استفاده میکرد. ترانه اکثر آثارش را خودش می سرود و همینطور آهنگسازی و تنظیم آثارش بر عهده خودش بود. از جمله ویژگی های اخلاقی حامد هاکان می توان به انتقاد پذیری، راستگویی، خوش اخلاقی و شوخ طبعی اشاره کرد. حامد هاکان بیشتر وقتش را صرف ساخت ملودی هایش میکرد. او اعتقاد داشت موسیقی را نمی توان محدود به زمان و مکان کرد…
آثار موسیقی بسیاری از جمله تک آهنگ و آلبوم با ترانه و ملودی و یا خوانندگی ایشان منتشر شده است.
این آلبوم اولین و آخرین آلبوم موسیقی دارای مجوز از وزارت ارشاد می باشد که ترانه ها و آهنگسازی های آن متعلق به چند سال قبل از تاریخ درگذشت ایشان بوده است که به هر تقدیر تاکنون امکان انتشار آن مهیا نبوده است.
تنظیم قطعات و ضبط صدای خواننده از ابتدای تولید آلبوم بر عهده میلاد ترابی بوده است که در سال انتشار آن به جهت حفظ کیفیت اثر، بازتنظیم شده است.
حامد هاکان در روز چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ به دلیل ایست قلبی در سن ۳۴ سالگی دار فانی را وداع گفت و در قطعه ۳۰۰ بهشت زهرای تهران، برای همیشه آرام گرفت.
روحش شاد و یادش گرامی…