کاکوبند

کاکوبند در سال ۲۰۰۷ میلادی به منظور تولید یک اثر در ژانر موسیقی جهانی توسط نیما و پویا صرافی مهر به ترتیب متولد ۱۳۵۹ و ۱۳۶۴ در تهران در ژانر موسیقی تلفیقی تشکیل شد.
قطعات موسیقی ساخته شده توسط این گروه و آواهای روی این قطعات معنا و مفهوم خاصی ندارد و زبان در آن محدودیتی ندارد.
کاکوبند با هدف ورود به بازارهای بین‌المللی موسیقی به تولید آثار پرداخته و در این میان زبان و جغرافیا برایشان اهمیت چندانی ندارد بلکه در کارهای آن‌ها انسان بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد.
این گروه احساسات ملودیک شرقی با تکنیک‌های موسیقی غرب را با محوریت موضوعات انسانی عرضه می‌کند.
آلبوم دعوت، اولین آلبوم رسمی منتشر شده از این گروه می‌باشد که سال ۱۳۹۴ منتشر شد.
این گروه تاکنون کنسرت‌هایی را تهران، کیش و شهرهای دیگر ایران و همینطور در کشور ترکیه شهر استانبول اجرا کرده است.
«سیاره من» قطعه‌ای است از گروه کاکوبند که در قالب نماهنگ با موضوع «انسان علیه انسان» با کارگردانی برادران بوشهری در نخستین دورهٔ جایزه ققنوس برنده جایزه بهترین نماهنگ شد.
آواخوانی و آهنگسازی قطعات را نیما و پویا صرافی مهر به عهده داشته اند که تنظیم قطعات و میکس و مسترینگ به عهده نیما صرافی مهر بوده است.
نکته جالب در این موسیقی‌، زبان(آوا) خوانده شده ای است که صرفا با بهره گیری از احساسات عمیق بشری و فارغ از هر گونه جغرافیای زبانی، فقط با زبان و لهجه این گروه اجرا شده است.
نیما صرافی مهر معتقد است: «کاکو بند» می‌گوید خداوند احساسی‌ را به ما موهبت کرده که می‌خواهیم این احساس را با شنوندگان خود‌ سهیم شویم. کاکو بند انسان را به اصالت انسان «دعوت» می‌کند.

www.kakoband.com
www.instagram.com/kakoband
www.instagram.com/kakoband