گروه رستاک

گروه رستاک، فعالیت خود را در تابستان سال ۱۳۷۶ در قالب یک گروه موسیقی تجربی به سرپرستی سیامک سپهری آغاز کرد.
این گروه با الهام از عناصر شنیداری موسیقی بومی ایران و با رویکرد و گونه ایی از موسیقی، با قابلیت برقراری ارتباط با سایر فرهنگ‌ها، اقدام به تحقیق و برگزاری جلساتی با حضور هنرمندان و استادان حوزه‌های متفاوت موسیقی نمود.
اساسی‌ترین موضوعات مورد بحث در این جلسات، بازجستجو نغمه‌های اصیل و کهن موسیقی مقامی ایران است که به شیوه‌ای نو در حوزه موسیقی معاصر ایران جریان یابد. حکایت این گونهٔ موسیقی که ماهیت نغمات خود را از موسیقی کهن ملل گوناگون اخذ کند، بسیار مفصل است و تلاش رستاک تجربه‌ای است در حوزه این ژانر موسیقایی.
رستاک در تجربیات خود نگاهی کاربردی به عناصر شنیداری فرهنگ‌های فولکلور ایران داشته که حاصل آن دو دهه فعالیت در زمینه‌های گوناگونی چون پژوهش و تحقیقات میدانی، آهنگسازی برای فیلم و تئاتر، انتشار آلبوم‌های موسیقی و اجرای کنسرت بوده است.
از آلبوم های تولید شده در گروه رستاک می توان به آلبوم صوتی رنگواره‌های کهن در سال ۸۶ و آلبوم صوتی‌تصویری همه اقوام من در سال ۸۹ و آلبوم صوتی‌تصویری »سرنای نورزو« در سال ۹۲ و آلبوم صوتی‌تصویری »میان خورشید های همیشه« در سال ۹۵ و آخرین آلبوم موسیقی و تصویری ایشان بنام بهار در سال ۹۷ بوده است اشاره کرد.
رستاک تجربه حضور در فستیوال‌ها و اجرای کنسرت در تمامی شهرهای ایران و کشورهای انگلستان، اتریش، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، سوئد، آمریکا، کانادا، استرالیا، هندوستان، ژاپن، مالزی، شیلی، لهستان، ترکیه، بلژیک، گرجستان، عمان، بلاروس و … را در کارنامه فعالیت خود دارد.

www.rastak.ir
www.instagram.com/rastakgroup
www.telegram.me/rastakgroup