رضا صادقی

رضا صادقی متولد ۲۵ مرداد ۱۳۵۸ در شهر بندرعباس خواننده موسیقی پاپ، آهنگساز و ترانه سرا است.
رضا صادقی در بیشتر آثارش، ترانه‌سرایی و آهنگ سازی به عهده خودش بوده‌ است، و در اشعار بندری‌اش از سروده‌های ابراهیم منصفی و محمد علی قویدل استفاده کرده است.
ابتدا کار خود را با تلاوت قرآن آغاز کرد. علاقه‌مندی او به موسیقی موجب شد که مسیر خود را به آن سمت تغییر دهد.
نخستین تجربه او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ نخستین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد.
علاقهٔ او به هنرمندانی همچون «ناصر چشم‌آذر» و «بابک بیات» باعث شد تا در کارهایش از آنها تاثیر گیرد. او در بعضی کارهای خود از اشعار «مهدی اخوان ثالث» و «سهراب سپهری» نیز استفاده کرده‌است.
او به «مشکی پوش» و گروه موسیقی‌اش به گروه مشکی پوشان معروف است و آغاز شهرت او به ترانهٔ «مشکی رنگ عشقه» در آلبوم «پیرهن مشکی» بر می‌گردد.
رضا صادقی در نظرسنجی معتبر موسیقی دهه ۸۰ ایران در عنوان‌های محبوب‌ترین چهره، بهترین اجرای صحنه‌ای و بهترین آلبوم، رتبه اول را کسب کرد.
رضا صادقی در بخش اجرای زنده توانایی فوق‌العاده‌ای دارد و در دوره فعالیت‌اش، بیشترین تعداد کنسرت را در شهرهای مختلف ایران و حتی دیگر شهرهای جهان برگزار کرده‌ است. وی جزو انگشت‌شمار خواننده‌های ایرانی دوره خوداست که قبل از انتشار آلبوم رسمی اجرای زنده داشته‌ است.
وی پس از آلبوم «مشکی رنگ عشقه»، آلبوم «پیرهن مشکی» را به‌ صورت رسمی ارائه کرد. آلبوم وایسا دنیا دومین آلبوم رسمی وی بود که در سال ۸۵ منتشر شد و موجی عظیم به راه انداخت.
او در سال ۱۳۹۲ آلبوم »همین«، در سال ۱۳۹۳ آلبوم »فقط گوش کن«، آلبوم تصویری »صدای ستارگان« را در سال ۱۳۹۴ و آخرین آلبوم خود را بنام »یعنی درد« در سال ۱۳۹۶ توسط موسسه آوای هنر منتشر کرده است.
او دو دختر به نام‌های تیارا و ویانا دارد.www.rezasadeghi.com
www.instagram.com/rezasadeghi_official
www.telegram.me/rezasadeghi_official